Reklama

Brzesko: zapowiedź świąt majowych – zobacz co, gdzie i kiedy!

Burmistrz Brzeska, przewodniczący Rady Miejskiej, radni oraz przewodniczący zarządów osiedli zapraszają na obchody majowych świąt, które w tym roku potrwają od 26 kwietnia do 5 maja. Dla mieszkańców gminy, zarówno dorosłych, jak i dzieci przygotowano wiele atrakcji o charakterze patriotycznym, rozrywkowym i sportowym.

26 kwietnia

11.00 – I Międzyszkolny Przegląd Pocztów Sztandarowych – PSP nr 2 w Jadownikach – pokaz musztry pocztów sztandarowych.

27 kwietnia

12.00 – otwarcie wystawy „Brzeskie postaci Niepodległej” – brzeski rynek

16.00 – XIII Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP – kryta pływalnia BOSiR

29 kwietnia

12.00 – VII Otwarcie sezonu motocyklowego – Jadowniki wzgórze Bocheniec. O godz. 12.00 msza z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Występy zespołów „Futro z ryby” i „Country Way”, plac zabaw dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie akcja krwiodawstwa, loteria fantowa, w której główną wygraną będzie skuter. Do degustacji regionalne wyborne potrawy.

2 maja

15.00 – Święto Flagi – rozdawanie flag narodowych oraz tekstów Konstytucji RP, występy artystyczne dzieci i młodzieży – plac Kazimierza Wielkiego

3 maja

10.00 – zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji  – parking przy Urzędzie Miejskim w Brzesku – oraz przemarsz na mszę św.

10.30 – msza św. w intencji Ojczyzny – kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku

11.45 – przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, złożenie kwiatów

12.30 – podsumowanie I Międzyszkolnego Przeglądu Pocztów Sztandarowych, prezentacja pocztów, wręczenie nagród – pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku

15.00 – Otwarte zawody strzeleckie – strzelnica KPP w Brzesku, ul. Szczepanowska 53

17.00 – Piknik majowy – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – RCK-B w Brzesku, Plac Targowy 10

5 maja

16.00 – obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. W czasie zaplanowanych uroczystości odbędzie się, między innymi przemarsz strażaków z placu Targowego na plac Kazimierza Wielkiego. Tam odbędą się pokazy ratownictwa medycznego z użyciem defibrylatorów. Jak co roku najbardziej zasłużeni strażacy otrzymają wyróżnienia i odznaczenia.