Reklama

„Zielonka” liderem kształcenia zawodowego

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku popularnie zwany Zielonką jest liderem kształcenia zawodowego o czym niewątpliwie świadczą osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

Warto wymienić tak znaczące sukcesy, jak tytuł laureata finału centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który otrzymał Piotr Pudełko. Z kolei Krzysztof Sionko w Finale XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej ukończył rywalizację na 15 -tym miejscu w Polsce. Natomiast Kamil Chyćko zakwalifikował się do finałowej dziesiątki II etapu I Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej.

Warto również pamiętać o wysokim poziomie kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia, czego dowodem jest pierwsze miejsce w Polsce i tytuł Młodego Malarza Roku 2018 w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”, który uzyskał Władysław Franczak.

Uczniowie Zielonki odnoszą sukcesy nie tylko w olimpiadach technicznych: Nikodem Dudek zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym KRĄG PLUS „Walki zbrojne Polaków na przestrzeni wieków – wojna polsko-bolszewicka”, a Dominika Leszczyńska i Jakub Filip zostali laureatami V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

ZSP Nr 2 w Brzesku przedstawia bogatą ofertą edukacyjną proponując naukę w 4 -letnim Technikum na kierunkach: informatyk, elektryk, mechatronik, hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik budownictwa oraz technik geodeta.

W Branżowej Szkole I Stopnia oferowane są następujące kierunki kształcenia z zajęciami praktycznymi w warsztatach szkolnych: ślusarz, kierowca mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, kucharz, stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczniowie mają również możliwość odbywania zajęć praktycznych u pracodawców i nauki w klasach wielozawodowych.

W celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia powstało Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych, w którym istnieje możliwość kontynuacji nauki. W perspektywie planuje się uruchomienie kształcenia w Branżowej Szkole II Stopnia.