Strażacy z Zawady Uszewskiej zbierają środki na samochód bojowy

475 0

 Zarząd OSP w Zawadzie Uszewskiej kieruje prośbę o wsparcie inwestycji zakupu samochodu bojowego dla naszej jednostki. Jednostka ta w najbliższych latach będzie obchodzić 100-lecie swojej działalności w ratowaniu ludzkiego życia i mienia.

„Chęć pomocy pomimo wieku istnienia nie słabnie, a wciąż zapisują się nowi ochotnicy i druhny. Obecnie w naszych szeregach  jest ponad 50 strażaków-ochotników, co czyni naszą jednostkę jedną z najliczniejszych w całej gminie Gnojnik. Jesteśmy dumni z tego, że wśród mieszkańców naszej małej wioski jest tylu ludzi, którzy chcą pomagać innym w chwilach zagrożenia.

Warto też już na wstępie zaznaczyć, że nasza działalność nie ogranicza się tylko do zadań stricte bojowych.  Oczywiście jest to nasze główne zadanie, które wykonujemy zgodnie z dewizą „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Jednak oprócz tego, realizujemy też różnorodne projekty służące zapobieganiu zagrożeniom m.in. poprzez edukację dzieci (np. pogadanki na temat bezpieczeństwa w szkole, konkursy) oraz dorosłych (np. szkolenia, kursy z zakresu I pomocy) Oprócz działalności stricte pomocowej działamy także w obszarach kulturalnych i społecznych np. poprzez udział w różnych uroczystościach państwowych, organizację konkursów plastycznych dla dzieci nt. bezpieczeństwa i pracy strażaka. W planach mamy także współpracę z DKMS w zakresie przeprowadzenia akcji szukania potencjalnych dawców szpiku. O wszelkich naszych działaniach można przeczytać na naszej stronie www.ospzawadauszewska.tnb.pl

Obecne czasy sprawiają, że rola strażaków nie ogranicza się już tylko do walki z pożarami, ale służymy pomocą przy wypadkach komunikacyjnych, przy usuwaniu skutków wichur, podczas poszukiwań zaginionych osób czy podczas powodzi, które na naszych terenach są dość częstym zagrożeniem.  Z tego też względu samochód bojowy jest kluczowym elementem naszej służby, aby dotrzeć do potrzebujących na czas i jak najszybciej udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Nasza jednostka posiada aktualnie dwa samochody. Jeden to samochód lekki, marki VW T4. Drugi zaś, samochód GBA marki mercedes Benz,  liczy ponad 40 lat. Świetnie spisał się na wielu akcjach, ale ze względu na swój wiek i coraz więcej usterek, które się pojawiają, jesteśmy zmuszeni wymienić go na nowszy, abyśmy mieli pewność, że zapewnimy szybką pomoc i bezpieczeństwo nie tylko osobom, które są w sytuacji zagrożenia, ale także strażakom wyjeżdzającym na akcję.

Niestety my jako mała jednostka, tak jak wiele innych OSP działających na terenie kraju, borykamy się z niedoborem sprzętu jak i dofinansowania. Działamy dobrowolnie na rzecz lokalnych społeczności, nie prowadzimy działalności gospodarczej, ani nie zarabiamy na siebie samodzielnie. Dlatego, aby mieć możliwość zakupu nowego sprzętu, umundurowania czy samochodu musimy liczyć na wsparcie ze środków gminnych czy pochodzących z różnych źródeł dotacji np. z Komendy Głównej PSP. Dotacje te nie są jednak wystarczające, aby pokryć zapotrzebowanie wszystkich jednostek na terenie Polski, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do ludzi o wrażliwych sercach, aby wsparli naszą inwestycję darowizną w dowolnej kwocie. Jesteśmy świadomi, że bez Państwa pomocy nie uda się osiągnąć tego celu, gdyż kwota jakiej potrzebujemy to ponad 100000zł. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie zebrać takich środków.

W związku z powyższym jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą zarówno do osób prywatnych, jak i instytucji czy firm o choćby niewielkie darowizny na opisany wyżej cel.  Mogą Państwo tego dokonać poprzez wpłatę odpowiedniej kwoty na nasze strażackie konto:  61 2030 0045 1110 0000 0319 3120 (bank BGŻ BNP Paribas) Ochotnicza Straż Pożarna Zawada Uszewska 176, 32-865 Uszew z dopiskiem: „Darowizna dla OSP Zawada Uszewska na zakup samochodu bojowego”.Innym sposobem przekazania darowizny jest jej wpłata przez stronę, na której prowadzimy zbiórkę internetową tutaj. Można tam też przeczytać więcej szczegółów na temat naszego przedsięwzięcia.

Liczymy na wsparcie i wspólny sukces w pozyskaniu samochodu, aby w następnych latach, w których będziemy obchodzić jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki, popartych bezinteresowną pomocą i oddaniem naszych druhów przez te wszystkie lata działania dla bezpieczeństwa mieszkańców naszej Małej Ojczyzny, jeszcze w większym stopniu zwiększyć skuteczność naszych działań i naszej strażackiej służby dla dobra ogółu.”

____

OSP Zawada Uszewska

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *