Reklama

Młodzi strażacy wyjątkowo spędzili dzień dziecka – zdjęcia

Młodzi strażacy z OSP Poręba Spytkowska i OSP Szczepanów miniony piątek spędzili w dwóch ciekawych miejscach. Starsi druhowie z ich jednostek, na czele z wiceprezesem OSP Poręba Spytkowska Marcinem Ćwioro zorganizowali im wycieczkę do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych RP w Krakowie Balicach. Dzięki wzorowej współpracy między strażakami najmłodsi mieli dzień pełen atrakcji i radości.

Autobus dla dzieci z Poręby i Szczepanowa zapewnił dh. Krzysztof Rachwał – prezes OSP Poręba Spytkowska i zarazem komendant gminny OSP. Za kierownicą autobusu zasiadł  prezes OSP Szczepanów Zdzisław Reczek. Sprawami organizacyjnymi z rodzicami zajęła się Monika Adamczyk z OSP Poręba Spytkowska.

W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych RP w Krakowie Balicach dzieciaki miały okazje strzelać na symulatorze usiąć za sterami wojskowego samolotu transportowego CASA, smigłowca Mi-8, samolotu M28 Bryza, zobaczyc samochody wojskowej lotniskowej straży pożarnej

– relacjonuje dh Adrian Zaleśny, który koordynował wycieczkę.

Obudziliśmy piękne wspomnienia i refleksje dotykając Papieski śmigłowiec Mi-8, którym Jan Paweł II podróżował podczas pielgrzymek do Polski 🚁☀️🌡:-) Dziękujemy firmie www.speedkrzys.pl ;-)

Publiée par Tomasz Latocha sur samedi 9 juin 2018

Nie był to jednak koniec atrakcji. Radny powiatowy, a zarazem strażak z OSP Szczepanów Tomasz Latocha zafundował dla dzieci wejściówki do  Muzeum Lotnictwa Polskiego. Tam młodzi strażacy mogli zapoznać się z nieco starszym wyposażeniem sił powietrznych. między innymi śmigłowcem MI-8 o numerze taktycznym 620 wyprodukowany w 1973 roku. Od początku przewoził on najważniejsze osoby w państwie, podczas wizyt w Polsce dokładnie nim przemieszczał się Ojciec Święty Jan Paweł II.

____

Fot. Paulina Ruszaj <— kliknij, by wejść na stronę.