Reklama

Brzesko: Weekendowe świętowanie

Już w tą sobotę i niedzielę na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbędą się dwa duże wydarzenia, na które mieszkańców zaprasza burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

W sobotę, 1 września, od godziny 9.00 trwać będzie piknik ekologiczny. Na Placu Kazimierza Wielkiego trwać będzie wystawa i kiermasz miodów oraz artykułów pszczelarskich oraz pokaz nowoczesnych urządzeń grzewczych. W budynku RCK-B trwać będzie II konferencja pszczelarska. Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele gier, zabaw i konkursów.

W godzinach od 19.00 do 22.00 zaprezentowany zostanie program „Brzeskie drogi do Niepodległości”. W jego ramach na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego występować będą młodzi artyści z MOK, Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, odbędzie sią także koncert znanego barda, twórcy muzyki zaangażowanej, Andrzeja Kołakowskiego. Na godzinę 21.00 zaplanowano wielkie multimedialne widowisko laserowe, którego tematyka związana będzie z historią Polski i Brzeska z czasów walk o niepodległość, przypomniane także zostaną postacie związane z odzyskaniem wolności.

W niedzielę, 2 września, o godzinie 14.15 rozpocznie się XVIII Diecezjalne Święto Chleba. W czasie jego trwania odbędzie się msza święta, trwać będą wystawy pieczywa, a zespół folklorystyczny zaprezentuje obrządek dożynkowy. Występować będą zespoły ludowe z Biadolin Radłowskich i Łoniowej. Uczestnicy imprezy będą mogli skosztować galicyjskiego żurku.