Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią

265 0

Dwa pewne, a trzeci mandat poselski w zasięgu ręki – to zdaniem polityków Koalicji Obywatelskiej scenariusz wyborów parlamentarnych w tarnowskim okręgu wyborczym, zaplanowanych na 15 października 2023 roku. – Nie składamy także broni w walce o mandaty senatorskie. Zarówno kandydat Koalicji Obywatelskiej, starosta bocheński Adam Korta, jak i Stanisław Sorys – kandydat Trzeciej Drogi mają ogromne szanse na pokonanie kandydatów zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość – uważa Robert Wardzała, były poseł, żużlowiec, komentator sportowy i szef Tarnowskiego Klastera Przemysłowego (jest numerem cztery na liście KO). Dzisiaj, na ulicy Wałowej, zaprezentowali się kandydaci do Sejmu i Senatu. Z powodu pracy zabrakło kilku z nich.

Listę otwiera poseł Urszula Augustyn, która w Sejmie zasiada nieprzerwanie od 2005 roku. – Musimy wygrać te wybory dla Polski, wygrać żeby przywrócić praworządność i sprawiedliwość, musimy je wygrać dla młodego pokolenia – przekonywała posłanka Urszula Augustyn. Prezydent Roman Ciepiela, który jest numer 2 na liści KO podkreślał, że ostatnie lata to proces psucia samorządów i przekazywania środków według klucza partyjnego. – Reforma samorządowa była jedną z najlepszych, jakie w Polsce po roku 1989 wprowadzono. Niestety PiS wypacza samorządy – przekonuje Roman Ciepiela. Robert Wardzała podkreślał, jak ogromna jest rola przedsiębiorczości. – Trzeba najszybciej jak to możliwe uruchomić środki z KPO. Dla samorządów ale także dla przedsiębiorców – mówił Robert Wardzała. Jan Musiał z Brzeska przekonywał, że służba zdrowia jest w opłakanym stanie. – Trzeba też zmienić filozofię wydawania środków1) unijnych, wesprze samorządy gminne i powiatowe. Pieniądze trzeba dzielić uczciwi, a nie „dawać” tylko swoim – mówił były poseł Jan Musiał. Natomiast Łukasz Pasierb z Brzeska zwracał uwagę na potrzebę wsparcia ludzi młodych. Jego zdaniem trzeba zrobić wszystko, by chcieli zostać w Polsce, a nie emigrować. Jako poseł Łukasz Pasierb chce zwracać uwagę m.in. na rozwój edukacji i sportu. Agnieszka Włudyka – Śliwa przekonywała, że należy wspierać rzemieślników. Jej zdaniem system podatkowych u ubezpieczeń społecznych działa na niekorzyść drobnych przedsiębiorców. – Oni chcą płacić podatki, ale nie haracz – mówi Agnieszka Włudyka – Śliwa.

Adam Korta, jest kandydatem na senatora RP. – Cieszę się, że gram w zespole Koalicji Obywatelskiej. Mamy dużo do zrobienia, by naprawić Polskę. Wierzę, że wygramy te wybory, jestem przekonany, e zmienimy nasz kraj na lepszy – mówił Adam Korta. Starosta Korta wskazywał także na potrzebę zakończenia wojny polsko – polskiej. – Nie może być bowiem tak, że przy stole, w rodzinach dochodzi do kłótni politycznej. Spierajmy się na argumenty, a nie na inwektywy – mówił starosta Adam Korta.

Adam Korta Starosta Bocheński. Kandydat do Senatu RP.

Od 40 lat jest związany z Bochnią i Powiatem Bocheńskim. Tu się urodził i wychował. Ma żonę Urszulę i dwoje dzieci : Zosię i Mikołaja. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. Ukończył również studia z Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Doświadczenie w samorządzie gminnym zdobył pełniąc funkcję Radnego Miasta Bochnia w latach 2010 – 2014, jak również kierując Powiatowym Zarządem Dróg w Bochni, jednostką zajmującą się infrastrukturą drogową i mostową w Powiecie Bocheńskim. W tym okresie Zarząd Dróg zrealizował szereg zadań inwestycyjnych i remontowych za około 100 milionów złotych. Poprawiono tym samym standard i bezpieczeństwo poruszania się po drogach, mostach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostką administracji publicznej, budżetem zadaniowym, kadrami, pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz zarządzaniu procesowym. Z ramienia Wojewody Małopolskiego od 2010 r. jest członkiem Społecznej Rady Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Floris w Bochni. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach społecznych o charakterze charytatywnym, czego zwieńczeniem było otrzymanie tytułu Honorowego Wolontariusza Małopolski od organizacji pożytku publicznego zajmującej się wspieraniem osób chorych na mukowiscydozę.

LISTA KO w wyborach do SEJMU RP.

Numerem 1 na liście jest Urszula Augustyn. Od 2005 roku poseł na Sejm RP. W gabinecie cieni PO odpowiada za oświatę. Z wykształcenia jest nauczycielem, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka tarnowskiej rozgłośni RDN Małopolska (radio diecezji tarnowskiej).

Numer 2. Roman Ciepiela – od 2014 roku prezydent Tarnowa, włodarzem miasta był też w latach 1995 – 1998, a potem wiceprezydentem do roku 2000. W latach 2002 do 2014 radny sejmiku małopolskiego, wicemarszałek Małopolski w latach 2006 do 2014. Inżynier – Ogrodnik.

Numer 3. Elżbieta Achinger z Wieliczki. Była posłem na Sejm RP w latach 2011 do 2015 roku. Wcześniej radna sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, prawnik z wykształcenia, twórca wielu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Małopolsce.

Numer 4.  Robert Wardzała – był posłem na Sejm RP w latach 2011 – 2015. Obecnie prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina, szefował też jednej ze spółek województwa małopolskiego. Ekonomista z wykształcenia. Był żużlowcem. Ma na swoim koncie złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Udziela się społecznie w Tarnowie; akcja Prawnik za Darmo oraz Ratuj życie – Oddaj krew.
Numer 5. Magdalena Łacna psycholog z Bochni, wiceszefowa tamtejszych struktur Platformy Obywatelskiej.

Numer 6. Łukasz Pasierb – szef PO w powiecie brzeskim, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku. Aktywista sportowy, wolontariusz.

Numer 7. Agnieszka Włudyka-Śliwa, przedsiębiorca z Ciężkowic. Udziela się w OSP, sponsor wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Numer 8. Tomasz Pietras – radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Numer 9. Sebastian Stepek – lider Nowoczesnej w regionie, radny Rady Miejskiej w Tarnowie.

Numer 10. Jacek Tomasik – szef PO z powiatu proszowickiego.
Numer 11. Ewa Jasiak – pielęgniarka ze szpitala nowego Świętego  Łukasza w Tarnowie.

Numer 12. Jan Musiał – były poseł na Sejm RP, w latach 2007 – 2011. W latach 1998 – 2007 burmistrz Brzeska. Szefował małopolskiemu oddziałowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, obecnie szef Centrum Medycznego w Tarnowie – Mościcach (spółka podległa prezydentowi Tarnowa).
Numer 13. Agnieszka Danielewicz – radna tarnowska (Rady Miejskiej w Tarnowie)
Numer 14. Jarosław Marzec – były szef samorządu powiatowego w Bochni.

Kolejne miejsca: Numer 15. Krzysztof Kuboń, Numer 16. Marta Starska, Numer 17. Jerzy Kuca i numer 18. Oliwia Jastrząb.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *