Reklama

Brzesko: Są pieniądze na wymianę odnawialnych źródeł energii

Gmina Brzesko pozyskała 1,7 miliona dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę odnawialnych źródeł energii. Pieniądze te podzielone zostaną między wszystkich właścicieli gospodarstw domowych, którzy złożyli wnioski. Już niedługo będą mogli zamontować w swoich domach kolektory słoneczne, pompy ciepła i urządzenia fotowoltaiczne.

Właściciele mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 60 procent wartości inwestycji – mówi kierownik referatu ochrony środowiska, Henryk Piela.

To nie pierwsze pieniądze, jakie gmina pozyskała na realizację inwestycji związanych z ochroną powietrza. Właśnie zakończył się program związany z wymianą źródeł ciepła w gospodarstwach domowych. Na ten cel pozyskano dotację w wysokości ponad 1,7 miliona złotych, za pieniądze te wymieniono kotły w 120 gospodarstwach domowych.

Złożyliśmy kolejny wniosek do MRPO o dofinansowanie wymiany kotłów w 400 domach prywatnych, jego wartość opiewa na 5,6 miliona złotych. Już za kilka tygodni będziemy wiedzieć, czy wniosek zyskał akceptację – dodaje Henryk Piela.

___

UM Brzesko