Reklama

Brzesko, Czchów i Gnojnik – tu odbędą się wyborcze dogrywki

W najbliższą niedzielę, 4 listopada, mieszkańcy gmin: Brzesko, Czchów i Gnojnik udadzą się po raz drugi do urn. W tych gminach, w I turze wyborów, żaden z kandydatów na fotel burmistrza/wójta nie przekroczył 50% poparcia.

Brzesko.

Emocje udzielają się w każdej z tych gmin, jednak najciekawiej sytuacja wygląda w Brzesku. Tutaj w 1 turze Tomaszowi Latosze zabrakło zaledwie 3,4% głosów do zwycięstwa. Kandydat KWW Brzesko OdNowa zdobył 7 388 głosów, a Sławomir Pater ponad 2000 głosów mniej. To właśnie oni zmierzą się w II turze wyborów.

#TerazLatocha

Kochani! Dzisiaj 31.10 zgodnie z naszą obietnicą kończymy kampanię by uszanować jutrzejszy szczególny dzień (1.11.). Ale mamy dla Was jeszcze kilka słów i krótki spot! Udostępniajcie i do zobaczenia 4 listopada przy urnach wyborczych! <3 Pamiętajcie! #TerazLatocha!

Publiée par Brzesko OdNowa sur Mercredi 31 octobre 2018

Dziękuję za dotychczasowe poparcie, proszę Państwa o głos w ll turze wyborów – 4 listopada 2018 r.

Publiée par Sławomir Pater – kandydat na Burmistrza Brzeska sur Mercredi 31 octobre 2018

 

Czchów.

Do urn w niedzielę wybiorą się również mieszkańcy gminy Czchów. Tam w drugiej turze zmierzy się obecny burmistrz Marek Chudoba i kandydat PiS Krzysztof Szot. Chudoba  zdobył 21 października  2013 głosów (48,66 procent), a  Krzysztof Szot 1826, czyli 44,14 procent głosujących.

Gnojnik.

W Gnojniku podobnie jak w Czchowie – do drugiej tury dostał się urzędujący wójt i kandydat PiSu. Sławomir Paterek wygrał I turę z  wynikiem 37.82 proc. Drugie miejsce zajął Leszek Ząbkowski (PiS) – 32.14 proc.