Reklama

Czchów: Unijne miliony na rewitalizację terenów zapory Czchowie.

Kilka lat trwały trwały starania Gminy Czchów aby pozyskać fundusze na rewitalizacje terenu poniżej zapory w Czchowie. Już w 2021 roku tereny przy zaporze znowu będą miejscem regularnych festiwali muzycznych, a całe miejsce będzie tętnić życiem. Gmina Czchów otrzyma 6 mln zł dofinansowania na przywrócenie dawnego blasku temu miejscu. 

W ramach prac, które będą realizowane w latach 2019-2021 zaplanowano uregulowanie całego terenu, wykonanie wielofunkcyjnej strefy rekreacyjnej składającej się z placu zabaw, urządzeń fitness, nowej muszli koncertowej oraz boiska do piłki siatkowej, zaprojektowano także wykonanie platformy wędkarsko-widokowej oraz budynku socjalno – sanitarno – technicznego. W ramach inwestycji powstanie także profesjonalnie wyposażone pole kamperowe i pole namiotowe. Całość inwestycji dopełni modernizacja parkingów istniejących w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej oraz wykonanie ścieżek dla pieszych wraz z oświetleniem.

Jest to kolejne przedsięwzięcie ( po inwestycji na wzgórzu zamkowym), którego celem jest podnoszenie atrakcyjności turystycznej gminy i ma służyć budowaniu atrakcyjnych warunków do wypoczynku w Czchowie.

-informuje na portalu społecznościowym  Jarosław Gurgul, sekretarz gminy Czchów.

Cała inwestycja będzie kosztować 8 mln zł. 2 mln to środki własne gminy, 5,4 mln to dofinansowanie z Województwa Małopolskiego, a 0,6 mln zł to pieniądze z budżetu państwa,