Reklama

Wypadek koło Czchowa: przewrócony autobus

Dzisiaj przed południem w okolicach Czchowa miał miejsce wypadek z udziałem autobusu i dwóch samochodów osobowych. Droga na kilka godzin została całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

Do zdarzenia doszło o godz. 9.31. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz autobus. Droga została całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy drogami wojewódzkimi nr 980 i 975 przez Zakliczyn i Gródek nad Dunajcem.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca toyoty jadący od strony Nowego Sącza z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, którym poruszał się autobus. W środku znajdował się tylko kierowca który chcąc uniknąć zderzenia, wykonał gwałtowny manewr. W efekcie autobus się przewrócił, uderzając w nadjeżdżającą skodę octavię.

W zdarzeniu lekkich obrażeń doznał jedynie kierowca toyoty, który trafił do szpitala. Mieszkaniec powiatu sądeckiego był trzeźwy.

Obecnie trwają próby podniesienia autobusu, co utrudnia położenie drogi pomiędzy skarpą a jeziorem. Trwa oczekiwanie na ciężki sprzęt.

Aktualizacja, godz. 14.00:

Ruch odbywa się bez utrudnień.