Reklama

ŚDM: Wolontariusze z Jadownik czuwali w Campus Misericordiae

Niedzielnego wieczoru, 19 czerwca na rondzie w Brzegach, odbyło się modlitewne czuwanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które poprowadził o. Mariusz Tabor z parafii Św. Franciszka z Asyżu, w wydarzeniu również uczestniczyła oprawa muzyczna schola ‚Hosanna’ oraz gr Twoje Uwielbienie ze Strumian. Wolontariusze ŚDM z parafii Jadowniki wraz z licznymi mieszkańcami Brzegów i okolic przybyli na czuwanie, by spotkać się wspólnie w modlitwie przygotowującej do lipcowego spotkania z Papieżem Franciszkiem.

Czuwanie rozpoczęto śpiewem, a następnie została odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia w różnych językach świata przez Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, wspólne Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Apel Jasnogórski.

CAMPUS MISERICORDIAE to miejsce gdzie będą główne obchody ŚDM. Wolontariusze parafii Jadowniki wyruszyli na czuwanie zaraz po występie uwielbienia tańcem i flagami na festynie parafialnym, by uczestniczyć w spotkaniu na Brzegach, modląc się o to, by dobrze przygotować się do ŚDM, które zbliżają się wielkimi krokami.

Uczestnicy byli zachwyceni udziałem w tym wydarzeniu, przekazując sobie nawzajem poczucie wspólnoty, radości oraz chęci do spotkania z młodzieżą z całego świata, a zwłaszcza z Papieżem Franciszkiem.

Na zakończenie nie zabrakło tańców, śpiewów, dzięki którym modlący mogli wspólnie się radować. Już w najbliższą niedziele Wolontariusze z Jadownik znów wyruszą na czuwanie CAMPUS MISERICORDIAE. Tym razem z modlitwą uwielbieniem flagami!