Reklama

Chcieli oszukać Państwo na nielegalnych papierosach

Piątego lipca w godzinach rannych brzescy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą działając wspólnie z Inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom działającym na szkodę interesów Skarbu Państwa.

 

Działania wymierzone były przeciwko osobom zajmującym się prowadzeniem nielegalnej działalności gospodarczej polegającej na wprowadzaniu do obrotu wyrobów akcyzowych bez wymaganych prawem oznaczeń polskimi znakami akcyzy. W trakcie działań ujawniono i  zabezpieczono 14.5 kg krajanki tytoniowej oraz 24740 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy u 40 letniej kobiety zajmującej się handlem detalicznym w jednym z obiektów handlowych na terenie  miejskiego placu targowego w  Brzesku. Organizatorem i pomysłodawczynią nielegalnego procederu była z kolei 56-latka. Każdorazowo na  życzenie klienta towar był przynoszony przez sprzedawczynię z pomieszczenia magazynowego znajdującego się w sąsiednim budynku, gdzie w trakcie działań  został zabezpieczony.

Według  wstępnych wyliczeń  w wyniku tego przestępczego procederu  Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości 34 tys zł.Podejrzanej o popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.