Weekend w powiecie Brzeskim (zapowiedzi)

Ciekawie pod względem wydarzeń kulturalnych zapowiada się weekend w powiecie brzeskim. Będzie jazzowo, lotniczo i nie tylko. W każdej części powiatu będzie się coś działo. Co na nas czeka?

 

Czchów: Baszta Jazz Festiwal

Już po raz XVII w Czchowie odbędzie się Baszta Jazz Festiwal. Impreza będzie trwała cały weekend. Główne koncerty będą miały miejsce w sobotę na malowniczym rynku w Czchowie.  W tym roku wystąpią m. in. Dixieland Society ze Szwecji, Jazz Bnad Ball Orchestra z USA, Sami Swoi z Wrocławia. Rokrocznie przyjeżdża coraz większa rzesza miłośników tego rodzaju muzyki i co ciekawe – wśród nich jest wielu młodych ludzi, którzy sami przekonali się i przekonują innych, że warto przyjeżdżać do Czchowa i cieszyć się wspaniałym jazzem – mówią organizarzy.

Szczurowa: Piknik Lotniczy

W niedziele,  na lądowisku w  Strzelcach Małych odbędzie się  V Piknik Lotniczy. Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji.  Będą dwa pokazy akrobacji samolotem SBACHX41 za którego sterami zasiądzie ARTUR KIELAK  – mistrz Polski.  Oprócz tego będą skoki spadochronowe, pokazy synchroniczne paralotniami, loty widokowe, stoiska wystawowe i gastronomiczne. Emocje gwarantowane!

Dębno: Festyn Solanki

Również w niedziele odbędzie się Drugi już Festyn Solanki na Woli Dębińskiej.  Od godziny 16 na stadionie LKS Orzeł Dębno będą trwały występy młodych talentów. Zaraz po nich odbędzie się inscenizacja akcji militarnej w wykonaniu Jednostki Strzeleckiej nr 2092 z Tarnowa.  Oprócz tego będzie można zobaczyć pokazy siłowe w wykonaniu Sławomira Rawińskiego i Rafała Kobylarza. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Etna.  Na imprezę zaprasza sołtys wsi, Grzegorz Przybyło.

Brzesko: Muzyczny Rynek

W najbliższą sobotę o godz. 20.oo kolejny koncert w ramach Muzycznego Rynku. W odpowiedzi na wiele próśb, organizatorzy oddają scenę w b bardzo dobre ręce, a konkretnie Katyiswilde. Kasia Gałkowska, bo o niej mowa, to wokalistka, gitarzystka, songwriterka. Zachęcamy do przyjścia na brzeski rynek, ponieważ Kasia jest brzeszczanką.

 

Szczegóły wszystkich wydarzeń na plakatach w galerii.