XV Diecezjalne Święto Chleba – zdjęcia

Już po raz XV, w Brzesku odbyły się uroczystości Diecezjalnego Święta Chleba. Niedzielne wydarzenie było okazją do podziękowania rzemieślnikom i rolnikom z terenu diecezji tarnowskiej za trud jaki wkładają w to, aby na naszym stole nie zabrakło chleba.

 

Uroczystości na Placu Kazimierza rozpoczęło wystąpienie burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Włodarz miasta podziękował w nim rolnikom i rzemieślnikom, za ich pracę, czasami bardzo trudną i męczącą.  Po wystąpieniu gospodarza gminy rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.  Hierarcha ofiarował ją w intencji rolników i organizatorów Diecezjalnego Święta Chleba. Biskup Andrzej Jeż podczas homilii zaznaczył, że polscy rolnicy i rzemieślnicy, pracują w pocie czoła, nie skarżą się, pomimo tego, że ich praca nie jest należycie wynagradzana. Polska wieś, polski rzemieślnik jest ostoją tradycji. Dzięki czemu nasz naród jest tak blisko związany z historią, wiarą, miłością do Marki – Ziemi.  Po mszy przed zgromadzonymi brzeszczanami wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”, który zaprezentował tradycyjny obrządek chlebowy. W między czasie można było skosztować wyrobów z piekarni, które działają na terenie diecezji tarnowskiej.

Organizatorzy nagrodzili rzemieślników specjalnymi nagrodami, a na całej uroczystości nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli różnych organizacji.