Zmarł pochodzący z Brzeska ks. mgr Wiesław Jemioło

1 października zmarł pochodzący z Brzeska śp. ks. mgr Wiesław Jemioło – proboszcz parafii Bogumiłowice. Urodził się 29 stycznia 1954 roku, pochodził z parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Wprowadzenia ciała śp. Ks. Wiesława do kościoła parafialnego w Bogumiłowicach w środę (05 października) o godz. 09.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Bogumiłowicach w środę (05 października) o godz. 14.00, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Wiesław Jemioło urodził się 29 stycznia 1954 roku w Brzesku. Pochodził z parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Egzamin dojrzałości złożył w 1973 roku, w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 24 maja 1979 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Nawojowa, Biecz, Rajbrot, Wierzchosławice i Bochnia – św. Pawła Apostoła. Od października 1993 roku pełnił urząd proboszcza parafii Bogumiłowice. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Wojnicz.