Postawią fotoradary w Przyborowie i Rudych Rysiach?

Droga wojewódzka nr 968, która przebiega m. in. przez Przyborów i Rudy Rysie jest prawdziwym “rajem” dla niewyżytych kierowców. Rozwijają oni tutaj niebezpieczne prędkości, jeżdżą często nieostrożnie narażając tym samym innych uczestników ruchu drogowego. Radny Województwa Małopolskiego Adam Kwaśniak zwrócił się do Posłów i Senatorów Ziemi Tarnowskiej o podjęcie działań zmierzających do umiejscowienia w Przyborowie i Rudych Rysiach fotoradarów.

Jeszcze kilka lat temu na wyżej wspomnianej drodze wojewódzkiej były naturalne przeszkody, które wymuszały na kierowcach w miarę powolną jazdę. Mamy tu na myśli dziesiątki dziur oraz nierówną nawierzchnię. Nie tak dawno temu droga została poddana remontowi, który wyeliminował wszelkie niedogodności. Od tamtego czasu co poniektórzy kierowcy mają – mówiąc kolokwialnie – gdzieś wszystkie przepisy i ograniczenia obowiązujące na tej drodze. Często jeżdżą niebezpiecznie, normą jest przekraczanie dozwolonej prędkości. W zimie,w Przyborowie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły trzy osoby (szczegóły tutaj i tutaj).  Radny zaznacza, że bezspornym faktem jest to, że dobra jakość dróg powinna współgrać z ich bezpieczeństwem.

Adam Kwaśniak, radny sejmiku wojewódzkiego, zwrócił się w ostatnich dniach do posłów i senatorów z okręgu tarnowskiego z prośbą, o interwencję u Głównego Inspektora Transportu Drogowego zmierzającą do umiejscowienia w Przyborowie i Rudych Rysiach fotoradarów. Fotoradary niewątpliwie pozytywnie wpłyną na ograniczenie prędkości przez kierowców oraz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu – pisze w swoim wystąpieniu do posłów i senatorów Adam Kwaśniak.
Radny sejmiku małopolskiego poinformował  na swojej stronie na facebooku, że tylko jeden Poseł RP podjął interwencję w tej sprawie. Na wystąpienie radnego zareagował  Poseł Władysław Kosiniak – Kamysz. No cóż takich mamy przedstawicieli w parlamencie, widać, iż są daleko od ludzkich, przyziemnych spraw.. – pisze na swoim profilu radny z Borzęcina.

There are 1 comments