Reklama

Brzesko: PSP nr 3 mistrzem województwa Małopolskiego!

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu reprezentacja chłopców przystąpiła do rywalizacji o trofea wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się 17 maja 2017 r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu. Zespół składał się z chłopców klas III i IV oraz V i VI . Zawodnicy mieli do pokonania trasę przełajową na dystansie 1000 m. Drużyna lekkoatletów wywalczyła po raz pierwszy w historii naszej szkoły tytuł MISTRZA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.
Na sukces zespołu zapracowali zawodnicy:  Hajdo Jakub, Korcyl Kamil, Król Krystian, Leś Kacper, Łoboda Jakub, Mikołajek Kacper, Olchawa Jakub, Płoński Kamil, Pośladek Łukasz, Put Paweł, Smaluch Adrian, Zasadni Jacek.
Wśród 97 startujących zawodników w kategorii klas V i VI najlepiej z reprezentantów SP 3 Brzesko wypadł Łukasz Pośladek zajmując 4 miejsce. Więcej wyników znajduje się na stronie mszs.krakow.pl
Jest to nasz największy sukces w Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców. Chciałabym bardzo podziękować całej drużynie za zaangażowanie i wolę walki oraz ciężką pracę dzięki, której udało się nam znaleźć na najwyższym podium w MAŁOPOLSCE.
PSP nr 3 w Brzesku