Gmina Dębno będzie miała strefę przemysłową?

Czy na terenie Gminy Dębno powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej? Do tego dążą władze tamtejszej gminy. Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej wspomnianej strefy.

Strefa w Woli Dębińskiej powstanie docelowo na północ od drogi krajowej nr 94. Będzie się rozciągać od potoku Niedźwiedź w kierunku drogi powiatowej, łączącej Wolę Dębińską ze Sterkowcem – czytamy na stronie internetowej Gminy Dębno. Według dębińskiego samorządu utworzenie strefy zwiększy atrakcyjność inwestycyjną gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

Strefa jednak nie powstanie bez współpracy Gminy z właścicielami działek położonych w jej zasięgu. Dlatego Gmina Dębno zorganizowała spotkanie informacyjne z mieszkańcami. Był to jeden z pierwszych etapów realizacji tego przedsięwzięcia. Osoby, które zostały poinformowane o konieczności wypełnienia ankiety informacyjnej, proszone są o dostarczenie jej do Urzędu Gminy – informuje urząd Gminy na swojej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że Strefa Aktywności Gospodarczej to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów.

____

na zdjęciu widać tereny na których miałaby powstać Strefa Aktywności Gospodarczej. fot.: Google.