Dzieje się w powiecie – Festiwalowy weekend w Borzęcinie (zapowiedź)

Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej, który odbędzie się już 8 i 9 lipca, zgromadził niekwestionowane gwiazdy muzyki disco polo. Organizatorzy w najbliższą sobotę i niedzielę spodziewają się prawdziwych tłumów.

 
To nie pierwsza tak duża impreza, którą organizujemy w naszej gminie – zaznacza wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Zebrane przez lata doświadczenia związane z organizacją Święta Grzyba oraz Dni Gminy Borzęcin z plenerowymi koncertami muzyki filmowej, musicalowej i rocka symfonicznie pozwoliły nam zadbać o każdy najmniejszy detal zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu. To będzie największa impreza tego lata w naszym regionie!
Bayer Full, Piękni i Młodzi, Fanatic, Cliver, Basta i inni gwarantują, że w Borzęcinie na nudę nie będzie można narzekać. Impreza to także promocja lokalnych zespołów. W ramach Przeglądu Muzyki Biesiadnej i Weselnej zorganizowanego pierwszego dnia imprezy wystąpią lokalne zespoły i kapele, które zaprezentują swój dorobek. W niedzielę przyjdzie natomiast czas na występy orkiestr dętych.

 
W ten sposób promujemy dorobek kulturalny naszego regionu – podkreśla pomysłodawca Festiwalu radny sejmiku województwa małopolskiego, Adam Kwaśniak. – Jestem przekonany, że nie będzie to tylko i wyłącznie pierwsza i ostatnia edycja Festiwalu, a impreza wpisze się w kalendarz kulturalny nie tylko gminy Borzęcin, ale całej Małopolski.
Organizatorzy zadbali również o atrakcje, które ubogacą artystyczną ofertę Festiwalu. Dla dzieci w niedzielę, w godzinach popołudniowych, przygotowano specjalny tęczowy namiot animacyjny – stałe stoisko kreatywno-teatralne obsługiwane aż przez 6 animatorów. Bogatą ofertę przygotowały stoiska gastronomiczne i wystawowe, a dla szukających mocnych wyrażeń – wesołe miasteczko z dużymi karuzelami.

 
Jak podkreśla Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie – główny organizator koncertu – Festiwal Muzyki Rozrywkowej jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ale i wielu gości chętnie odwiedzających wakacyjne imprezy w Borzęcinie. Poszliśmy o krok dalej organizując zamiast koncertu jednego czy dwóch zespołów – cały Festiwal. Pod względem organizacyjnym jest to potężne wydarzenie, wymagające sporo wysiłku, ale również szczególnie dla nas ważne. Od poziomu organizacji I edycji Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej zależą dalsze losy tej imprezy. Jestem pełen optymizmu i wiary w sukces organizacyjny wydarzenia w takim formacie – podkreśla Piotr Kania.

 

Organizatorzy: Wójt Gminy Borzęcin, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Zarząd Gminny OSP w Borzęcinie. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.
Program Festiwalu:

Sobota, 8 lipca 2017r.
Godz. 16:00 – Przegląd zespołów weselnych z Małopolski Wschodniej
Godz. 18:00 – Bayer Full – koncert
Godz. 19:30 – Top Girls – koncert
Godz. 20:30 – D-Bomb – koncert
Godz. 21:30 – Cliver– koncert
Godz. 22:30 – Gesek– koncert
Godz. 23:30 – Dyskoteka plenerowa DJ Rafmix – Mistrz Polski DJ

Niedziela, 9 lipca 2017r.
Godz. 15:00 – Przegląd Orkiestr Dętych z Małopolski Wschodniej
Godz. 18:30 – Fanatic – koncert
Godz. 20:00 – Basta – koncert
Godz. 21:30 – Piękni i Młodzi – koncert
Pokaz sztucznych ogni

Dodatkowo: bogato wyposażone stoiska handlowe, gastronomiczne i wystawowe. Dla szukających zabawy i mocnych wrażeń wesołe miasteczko.
Na imprezę obowiązują bilety wstępu:
Normalny 5 zł, Szkolny – 2 zł (tylko z ważną legitymacją) , dzieci do lat 6 wstęp wolny.
Zapraszamy!