Brzesko: spółdzielnia chce ochronić mieszkańców przed zatruciami tlenkiem węgla

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brzesku zamontuje na swoich kominach specjalne nasady, które poprawiają wentylację. Pracę już się rozpoczęły. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie grzewczym doszło do kilkunastu zatruć tlenkiem węgla. Jedno z nich było ze śmiertelnym skutkiem.  

Jak informuje radio RDN Małopolska, mieszkańcy twierdzą, że kominy w blokach są niedrożne.  Mamy w domu czujnik czadu, kiedyś mnie obudził mnie dźwięk tego urządzenia o drugiej w nocy. Nikt się nie kąpał wtedy, to chyba oznacza, że kominy są niedrożne – mówi jedna z lokatorek w rozmowie z rozgłośnią radiową.

Spółdzielnia Mieszkaniowa chce poprawić bezpieczeństwo swoich lokatorów poprzez montaż specjalnych nasad na kominach, które mają poprawić wentylację. Prezes Spółdzielni, Marek Klatka, nie ukrywa, że wiele też zależy od samych mieszkańców.  Teraz wszyscy mają szczelne okna i drzwi i nie ma cyrkulacji powietrza.  To nie rozwiąże problemu, jeżeli ludzie nie rozszczelnią swoich okien, nie zamotują nawiewników. Muszą je także wietrzyć – dodaje

RDN Małopolska informuje również, że Spółdzielnia proponuje  zakup po preferencyjnych cenach czujniki tlenku węgla.