Reklama

Brzeskie bloki oszpecone odwetowymi napisami

Elewacje brzeskich bloków szpecą od kilku tygodni napisy wymalowane sprayem. Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie, jednak na razie nie znaleziono sprawcy.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku prowadziła dochodzenie w sprawie umyślnego uszkodzenia mienia poprzez naniesienie farbą napisów na elewacji kilku budynków na terenie Brzeska tj. o przestępstwo z art. 288 §1 kk. Zawiadomienie o przestępstwie zostało złożone 20 lipca br. przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Brzesku. W trakcie postępowania ustalono, że nie tylko budynki tego zakładu zniszczono – poinformowała portal mojeBrzesko.pl st. asp. Ewelina Buda z brzeskiej komendy.

20 września postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa. Pomimo tego policjanci nadal pracują nad sprawą i prowadzą czynności operacyjne, w tym typują sprawcę, który dopuścił się wandalizmu – dodaje Ewelina Buda.

Osobną kwestią jest ewentualność złamania prawa przez sprawcę malunków w zakresie art. 212 kodeksu karnego, który mówi o naruszeniu dobrego imienia osoby napiętnowanej w malunkach. Kwestię naruszenia dobrego imienia regulują przepisy Kodeksu cywilnego a osoba, która stwierdzi, że jej prawa zostały naruszone może ich dochodzić na drodze cywilnej.