Reklama

Diecezjalne odznaczenia dla 9 osób z ziemi brzeskiej

26 listopada br., w uroczystość Chrystusa Króla, na zakończenie Mszy świętej w bazylice katedralnej w Tarnowie biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył 76 osobom diecezjalne odznaczenia Dei Regno Servire – Służyć Królestwu Bożemu. Wśród odznaczonych jest 9 osób z powiatu brzeskiego.

Diecezjalne odznaczenia Dei Regno Servire wręczane są zostały wręczone tradycyjnie w w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wśród odznaczonych są kościelni, organiści, członkowie Rad Duszpasterskich, chórów i zespołów kościelnych, a także działacze Akcji Katolickiej, Caritas i Poradni Rodzinnych. Odznaczeni pochodzą z całej diecezji. Niektórzy z nich od 30 a nawet 50 lat angażują się bardzo czynnie w życie swoich parafii.

Biskup Andrzej Jeż podkreślił w kazaniu, że troska o Kościół i królestwo Boże w nas narzuca wręcz potrzebę myślenia szerokiego, globalnego, katolickiego, otwartego. Owocem takiego myślenia jest nasza troska i modlitwa za Kościoły prześladowane, za naszych braci i siostry w wierze, którzy cierpią dla imienia Chrystusa, a także za wszystkich ludzi dotkniętych tragedią wojen, konfliktów oraz katastrof i klęsk naturalnych. Jesteśmy odpowiedzialni za młodzież za tych którzy, poszukują Boga, za tych którzy prowadzą do podziałów”. „Troska o Kościół i Królestwo Boga w nas przybiera obecnie w naszej diecezji konkretny kształt również przez dzieło V Synodu. Trwają prace przygotowujące to największe dla danego Kościoła lokalnego wydarzenie, jakim jest synod. Pragniemy wsłuchując się w głos Ducha Świętego, szukać drogi, jaką powinniśmy kroczyć za Chrystusem-Pasterzem, który – jak słyszeliśmy w I czytaniu – skutecznie szuka swoich owiec, podejmując adekwatne do sytuacji działania – mówił biskup Jeż.

Lista nagrodzonych odznaczeniem DEI REGNO SERVIRE z powiatu brzeskiego:

Kazimierz Babicz – parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Janina Babraj – parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach (należy do parafialnego oddziału Caritas, jest opiekunką Apostolstwa Modlitwy).

Eugeniusz Biel – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do grupy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Kazimierz Burzawa – parafia Narodzenia NMP w Borzęcinie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne, wspomaga parafię w wielu pracach gospodarczych i remontowych).

Andrzej Dubiel – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, sprawuje obowiązki kościelnego, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i grupy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Kazimierz Dubiel – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Barbara Kołodziej
– parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie (wiceprzewodnicząca parafialnego oddziału Caritas, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Chóru Parafialnego, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Józefa Kubala – parafia Matki Bożej Anielskiej w Bielczy (bardzo zaangażowana w działalność parafialnego oddziału Caritas).

Jolanta Michałek – parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu (bardzo zaangażowana w życie parafialne, należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnej Rady Duszpasterskiej).

tekst i foto: informacja prasowa