Reklama

Czchów: „Kolędowanie z sercem” – piękna inicjatywa grupy seniorów „Nasza Chata”

Grupa Seniorów „Nasza Chata” wyszła z inicjatywą stworzenia grupy kolędniczej i odwiedzin z kolędą, życzeniami, siankiem i opłatkiem –  u chorych w czchowskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Piękna inicjatywa, która na wiele dni, a być może na całe święta pozostanie w pamięci tych ludzi. Seniorzy po raz kolejny podzielili się z nimi swoją dobrą energią przynosząc radość, śpiew, dobre słowo i nadzieję.

Następnie „kolędnicy” odwiedzili Magistrat, składając życzenia, śpiewając kolędy i obdarowując po kolei Burmistrza, Sekretarza, kierowników poszczególnych referatów ręcznie robionymi aniołkami, siankiem i opłatkiem.

20 grudnia  Seniorzy odwiedzili z występem teatralnym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej, najpierw rozbawili dzieci niepełnosprawne wygłupiając się opowieściami o Misiach, potem dzielili się doświadczeniem kulinarnym i uczyli dzieci lepić świąteczne pierogi…

Na koniec przebierając się w kolędników, zakolędowali i tutaj. Wspólne śpiewanie kolęd, piękny nastrój zbliżających się świąt, magia ciepła i radości, bijąca od tych pełnych pomysłów, bezinteresownych starszych ludzi, smak barszczu z uszkami i pierogów wspólnie klejonych – to wszystko dało dzieciom mnóstwo wrażeń i było pięknym gestem bliskości i akceptacji – prawdziwym prezentem od życia w ten przedświąteczny czas.

_____

MOKSiR Czchów/ Czas Czchowa