Reklama

WOŚP: 150 Wolontariuszy będzie zbierać datki w gminie Brzesko

Już w najbliższą niedzielę zagra, po raz 26, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na terenie gminy Brzesko 150 wolontariuszy zbierać będzie datki, które przekazane zostaną na konto WOŚP.

Organizatorzy zaplanowali koncerty, pokazy, licytacje, na terenie gminy 150 wolontariuszy zbierać będzie datki, które przekazane zostaną na konto WOŚP. Nie zabraknie też tradycyjnych licytacji w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. W 2016 roku tylko z samych licytacji zebrano prawie 17,5 tysiąca złotych.  W zeszłym roku do puszek wolontariuszy trafiło w sumie ok. 80 tys. zł.

O godzinie 15.30 odbędzie się koncert „W świątecznym nastroju” – kolędy i pastorałki odśpiewają wokaliści z MOK, zaś na 16.15 zaplanowano występ zespołu młodzieżowego z Porąbki Uszewskiej. Godzinę później odbędzie się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Thomas Dance. O godzinie 19.00 zaprezentuje się grupa „Dzień dobry”, która wykona utwory Marka Grechuty oraz własne kompozycje. Licytacje odbędą się o godzinie 16.00, 17.00 i 17.30. Impreza, jak co roku zakończy się światełkiem do nieba.Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Warto podkreślić, że brzeska służba zdrowia sporo zawdzięcza WOŚP. W ostatnich latach Pododdział Geriatryczny tutejszego szpitala został doposażony w specjalistyczny sprzęt. Otrzymał nowoczesne łóżka szpitalne z elektryczną regulacją wysokości i materacami, a także meble i aparaturę diagnostyczną. Wcześniej Oddział Noworodkowy został wyposażony m.in. w: inkubator zamknięty, stanowisko do resuscytacji i lampę do fototerapii.

Na koniec dodam, że danie datku to nasza prywatna wola. Nie dajesz? Nie hejtuj – Mateusz Franczyk, redaktor naczelny.