Reklama

Józefa Szczurek-Żelazko nie została ministrem zdrowia

Nie sprawdziły się medialne spekulacje, które mówiły, że Józefa Szczurek-Żelazko miałaby zostać nowym ministrem zdrowia. Podczas dzisiejszych zmian w rządzie zmienił się faktycznie minister zdrowia, jednak został nim profesor Łukasz Szumowski – kardiolog. Czy była dyrektor brzeskiego szpitala utrzyma stanowisko wiceministra w gabinecie Szumowskiego? 

Jakiś czas temu pisaliśmy tutaj o medialnych spekulacjach o rosnących „akcjach” Józefy Szczurek-Żelazko w Warszawie. Mówiło się wtedy, że była dyrektor brzeskiego szpitala miałaby zastąpić Konstantego Radziwiłła w fotelu ministra zdrowia. Sama posłanka na pytanie czy będzie nowym ministrem zdrowia odpowiadała wymijająco podkreślając, że takie decyzje podejmuje premier. Dzisiaj już wiemy, że były to tylko plotki, i posłanka z okręgu tarnowskiego nie awansowała.

Teraz może się okazać, że dawna radna sejmiku wojewódzkiego pożegna się z pracą w gmachu Ministerstwa Zdrowia. Być może nowy minister zdrowia będzie chciał mieć „swoich” sekretarzy stanu. To się okaże w najbliższym czasie. Warto jednak dodać, że posłanka PiSu ma do czego wracać, bowiem w brzeskim szpitalu, którego była dyrektorem, przebywa na urlopie. Dzięki temu ma otwartą furtkę na powrót do Brzeska. Obecnie obowiązki dyrektora szpitala pełni lek. Adam Smołucha.