Reklama

Szkoła międzynarodowa – Słowacy na praktyce zawodowej w ZSP 2

Do końca marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 gości uczniów ze Średniej Odbornej Skoly z Puchova ze Słowacji. Uczniowie klas drugiej i trzeciej – technik mechatronik, oddywają w ZSP nr 2  w Brzesku 4-tygodniową praktykę zawodową w ramach programu Erasmus plus. Grupie towarzyszy wicedyrektor szkoły oraz koordynator projektu i opiekun grupy Janka Simackowa.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku współpracuje ze szkołą z Puchowa od 2010 roku. Uczniowie Średniej Odbornej Skoly już 3-krotnie odbywali praktyki na naszych warsztatach – w latach: 2012, 2013, 2014. W roku 2013 mechatronicy z Zielonki i szkoły z Puchowa oraz szkoły z Niemiec i Czech brali udział w Europejskim Konkursie Mechatronicznym, w którym nasi uczniowie zajęli 1 i 2 miejsce. Na praktyce zawodowej mechatronicy z Puchowa poznają między innymi zasady programowania sterowników PLC, montażu elektropneumatycznego, zasady działania sterowania pneumatycznego oraz podstawy robotyki.

Gości ze Słowacji przywitał Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z wicedyrektorami szkoły Ewą Hudymą i Patrycją Ptak-Żołną. Starosta życzył uczniom efektywnego pobytu, zdobycia dodatkowych umiejętności zawodowych i zachęcał do poznania ziemi brzeskiej.

___

powiatbrzeski.pl