Reklama

Brzesko: Szczep Bohaterów Września na harcerskiej akademii

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbył się dwudniowy biwak harcerski, zorganizowany przez Szczep Drużyn im. Bohaterów Września. Biwak został połączony z harcerską akademią, w trakcie której młodzi skauci szkolili się w różnych dziedzinach życia harcerskiego.

Pierwszego dnia biwaku harcerze uczcili pamięć ofiar bombardowania węzła kolejowego przy stacji Brzesko-Słotwina, zapalając znicz i oddając hołd przy pomniku. Następnie, po zajęciach sportowych, uczestnicy biwaku prezentowali swoje skecze, piosenki i zabawy w trakcie nocnego świeczowiska.

Drugi dzień miał charakter czysto szkoleniowy. Harcerze uczyli się sprawnie przeprowadzać zbiórki, poznawali cele działania ZHP, zasady zdobywania stopni i sprawności, tajniki szyfrowania, rodzaje węzłów, uczyli się nowych piosenek oraz kształtowali swoją dyscyplinę w trakcie zajęć z musztry harcerskiej.  

Na zakończenie odbył się apel podsumowujący harcerską akademię, w której udział wzięło 32 skautów z DST Fatamorgana, DH majora Hubala oraz DH S. Starzyńskiego. Komendantką biwaku była phm. Renata Rożkowicz, a zajęcia przeprowadzali hm. Adam Zydroń, druhny Aleksandra Reczek, Zofia Górska oraz druhowie Witold Piróg i Szymon Opoka.

____

Marcin Gromadzki