Reklama

Z Brzeska i Jadownik na misje do Brazylii i na Kubę

Nowi misjonarze z diecezji tarnowskiej otrzymali w Gnieźnie krzyże misyjne z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatora Pennacchia. Dwóch nowych misjonarzy pracowało swego czasu w parafiach dekanatu Brzeskiego. Ks. Przemysław Podobiński do 2017 roku pracował w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, a ksiądz Dariusz Pawłowski do 2016 roku pracował w parafii Jadowniki.

Obaj księża do misji przygotowywali się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Ks. Przemysław Podobiński pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w latach 2011-2017, a na kapłana został wyświęcony w 2008 roku. W brzeskiej parafii był m. in. koordynatorem Światowych Dni Młodzieży. Ks. Przemysław będzie głosił Słowo Boże w Brazylii, w dorzeczu amazonki.

Ks Dariusz Pawłowski pracował w Jadownikach w latach 2014-2016, była to jego pierwsza parafia. W Jadownikach, podobnie jak ks. Przemysław, był koordynatorem Światowych Dni Młodzieży. Ks. Dariusz będzie pracował na Kubie w Santiago de Cuba.

Na misje wyjadą za dwa miesiące.

____

Na zdjęciu Ks. Dariusz Pawłowski ( drugi od prawej) i ks. Przemysław Podobiński (trzeci od prawej). Fot.: misje.diecezja.tarnow.pl