Reklama

Sławomir Pater kandydatem PiSu na burmistrza Brzeska

Podczas dzisiejszej (14.05.2018) konferencji prasowej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na burmistrza Brzeska. O fotel szefa brzeskiego samorządu z ramienia partii rządzącej będzie ubiegał się Sławomir Pater, pochodzący z okolic Szczurowej radny powiatowy. Z Brzeskiem związany jest zawodowo, od dłuższego czasu prowadzi to swoje przedsiębiorstwo. 

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości to obecny radny powiatowy, a dawniej przewodniczący tejże rady. Poznałem go jako człowieka poukładanego, niezwykle skrupulatnego, czasami aż do bólu – mówił szef gminnych struktur PiS Stanisław Pacura. Pacura podkreślał, że Sławomir Pater nie jest uwikłany w żadne lokalne układy i nie ma tutaj wobec nikogo żadnych zobowiązań. Pewne zmiany są potrzebne i przy jego przygotowaniu i doświadczeniu będzie mu łatwiej niż komukolwiek innemu to zrealizować – podkreślał szef PiSu.

Sam kandydat twierdzi, że dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu i samorządowemu jest przygotowany do udziału w wyborach na stanowisko burmistrza Brzeska. Sławomir Pater ma już przygotowany program dla gminy. Ten program będzie teraz konsultowany z różnymi gremiami i zostanie przedstawiony po ogłoszeniu terminu wyborów – mówił na konferencji kandydat PiSu na burmistrza Brzeska. Dodał również, że jest jeszcze za wcześnie na ujawnienie szczegółów tego programu. Kandydat ma już stworzony swój sztab wyborczy. Są ludzie, nie jestem sam, praca, która nas czeka jest na tyle duża, że musi to zrobić zespół zgranych ludzi, którzy mają jeden wyznaczony cel i tacy ludzie są – podkreślał Sławomir Pater.

Według naszych informacji, Sławomir Pater z przeważającą ilością głosów wygrał wewnętrzne wybory w partii z sołtysem Jadownik Jarosławem Sorysem.