Reklama

Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku

Powiatowe Centrum Edukacji zostało powołane do życia 1 września 2015 r. Jest zespołem placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. W jego skład wchodzą Szkolne Schronisko Młodzieżowe oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest miejscem, gdzie w komfortowych warunkach może przebywać ponad 100 osób. We wszystkich pokojach znajdują się łazienki, dodatkowo dysponujemy dużą świetlicą, jadalnią oraz własną kuchnią. W 2016 r. udało się wygospodarować teren zielony od strony północnej budynku, na którym znajduje się m.in. wiata grillowa oraz wystawa tematyczna dotycząca profilaktyki walki ze smogiem.

Obecnie prowadzona jest termomodernizacja budynku oraz remont kuchni PCE, które przyczynią się do podniesienia poziomu oferowanych przez nas usług.

Schronisko jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku dla grup sportowych z całej Polski m.in. Warszawy, Krakowa, Tychów, Łodzi. Wykorzystują oni bezpośrednią bliskość Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, która dysponuje halą sportową, orlikiem czy siłownią. Odwiedza nas też coraz więcej gości z zagranicy. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest fakt, że 2 grudnia 2017 r. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku otrzymało złote wyróżnienie w 57 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienie wręczył Pan Henryk Gołębiewski (honorowy prezes PTSM).

Działający od września 2015 r. Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli od początku swojej działalności cieszy się dużą popularnością oraz zaufaniem nauczycieli. Rocznie przeprowadzamy ok. 150 różnych form szkoleń. Staramy się o najwyższy poziom szkoleń dlatego do współpracy zapraszamy pracowników naukowych z całej Polski, a także specjalistów od prawa oświatowego. Nieustannie podnosimy jakość swoich usług, wprowadzając elektroniczny formularz zgłoszeniowy oraz sms-owy system powiadamiania o szkoleniach. Tylko w bieżącym roku szkolnym z naszych usług skorzystało ponad 2000 nauczycieli głównie z powiatu brzeskiego, ale także z tarnowskiego i bocheńskiego.

Ponad 95% nauczycieli biorących udział w naszych formach doskonalenia ocenia nasza pracę bardzo dobrze.

Dodatkowo prowadzimy zajęcia z dziećmi w ramach projektu Odyseja Umysłu i z Tutoringu. Organizujemy wykłady otwarte dla rodziców oraz współpracujemy z szeregiem instytucji m.in. z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Brzesku, Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku.