Reklama

Dni Brzeska za nami – podsumowanie i duża galeria zdjęć

Było mnóstwo znakomitej zabawy, wiele konkursów, pokazów i występów, a aura nie popsuła humorów widzom, którzy tłumnie przybywali na Plac Kazimierza Wielkiego. Było wśród niech wielu mieszkańców gminy, ale także turystów i miłośników dobrej muzyki, którzy czasem z bardzo daleka przyjechali na koncerty zespołów Raz, Dwa Trzy i Lady Pank. Przez cały czas trwania Dni Brzeska czynne były warsztaty rękodzielnicze i bazar indyjski, odbyło się wiele konkursów, które skierowane były dla najmłodszych.

Burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatą Cuber w ostatni piątek, 22 czerwca, w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego uroczyście otworzyli obchody Dni Brzeska. Tego popołudnia, w sali wystawowej RCK-B odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Jana Musiała. Wernisaż uświetnił koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”.

W sobotę, 23 czerwca w ogródku jordanowskim odbył się konkurs na najsympatyczniejszego psa. Konkurs od lat cieszy się sporą popularnością, a jego organizatorem jest przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto, Adam Kwaśniak.

Po południ na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego śpiewali i tańczyli młodzi artyści – podopieczni MOK, zachwyt wzbudził koncert orkiestry młodzieżowej Crushed Sounds Big Band z Porąbki Uszewskiej.

Widzowie znakomicie bawili się w czasie występu Andre z zespołem, sporą publiczność zgromadził także koncert zespołu Futro z Ryby. Atrakcyjne nagrody można było wygrać w czasie konkursu przygotowanego przez browar Okocim. Tłumy widzów zgromadziły się na Placu Kazimierza Wielkiego tuż przed koncertem zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Niedzielne obchody święta miasta rozpoczęły się występem dzieci i młodzieży zatytułowanym „Muzycznie i tanecznie”. Tuż po nim znakomitym humorem i sporą dawką ekologicznej wiedzy błysnął działający przy Miejskim Ośrodku Kultury kabaret „Sprawa drugorzędna”. Po południu sceną zawładnęły młodzieżowe kapele rockowe – Chapter i Inflo. Widzowie z podziwem oglądali grupę Chameli w pokazie tańców indyjskich.

Wieczorem na scenę weszli muzycy z grupy, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Ich muzyczny talent, dorobek artystyczny i ilość wydanych płyt sprawiają, że od dziesięcioleci grupa jest jedną z bardziej znanych i lubianych na polskiej scenie. Koncert Lady Pank przyciągnął na Plac Kazimierza Wielkiego kilka tysięcy widzów.

___

UM Brzesko