Gminy Iwkowa i Gnojnik z środkami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

356 0

Gminy Iwkowa i Gnojnik otrzymały pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W sumie to ponad 1,6 mln zł.

 Z ogromną satysfakcją przekazuję kolejne rządowe środki dla małopolskich samorządów. Dziś w sposób szczególny możemy doświadczyć, jak duże znaczenie mają promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Przekonują nas o tym choćby ostatnie obfite opady deszczu i szkody, które wskutek nich powstały. Na szczęście, jak widzimy Małopolska systematycznie otrzymuje wsparcie w takich sytuacjach. To już kolejna w tym roku transza promes, którą dla Małopolan, na ręce włodarzy gmin i powiatów, przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński – powiedział wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Tam właśnie wicewojewoda spotkał się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z obszaru powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, proszowickiego i tarnowskiego.

Gmina Iwkowa otrzymała nieco ponad milion złotych na 4 zadania, natomiast gmina Gnojnik otrzymała 610 tys. zł na 4 zadania. Lista zadań dostępna jest tutaj zadań.

__

źródło: MUW, foto: Paweł Topolski

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *