Aktywnie w UTW ,,GLOBUS” w Gnojniku

374 0

Trwa realizacja dwóch projektów przez Uniwersytet Trzeciego Wieku GLOBUS w Gnojniku

Projekt pn. ,,Wigor i chęć do życia” kierowany jest do osób starszych 55+ celem poprawy sprawności fizycznej i nie tylko.Odbyliśmy wyjazd na baseny mineralno-siarkowe do miejscowości Solec-Zdrój. Odbywały się również zajęcia fizyczno-ruchowe z noridic walking. Podsumowaniem tego projektu będzie spotkanie integracyjne w Budynku Wiejskim w Żerkowie.

Projekt pn.,,Słowno – muzyczne wspomnienia I wojny światowej” miał na celu zachowanie pamięci, oraz uświadomienie młodzieży czym była I wojna światowa, natomiast osobom starszym przybliżyć jeszcze bardziej okrutne człowieczeństwo wroga. Możliwe to było dzięki uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach, które swym występem słowno – muzycznym upamiętniły wybuch I wojny światowej, oddając tym samym hołd ofiarom przy Kapliczce św.Antoniego w Żerkowie obok której mieści się obelisk z nazwiskami żerkowskich bohaterów którzy walczyli o wolną Polskę.

W tym miejscu pragnę podziękować wychowawcom dzieci, oraz ich rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie tej dostojnej uroczystości. Do celów tematycznych wykładów z tego projektu został zakupiony projektor. Oba projekty kierowane są do `15 osób z Gminy Gnojnik. UTW GLOBUS w Gnojniku składa podziękowania dla Urzędu Gminy w Gnojniku za pozyskane środki finansowe na realizację tych projektów. Pozwoliły one na poprawę kondycji naszego zdrowia, a seniorzy będą mogli szerzej i naocznie pogłębić informacje naszej wojennej historii.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *