Pyrrusowe zwycięstwo prawicy: Senat – dwa manaty dla PiS. Sejm. Prawo i Sprawiedliwość – 5, Trzecia Droga – 2, Koalicja Obywatelska – 2. TYLKO u NAS. Kto il miał głosów?

187 0

Pyrrusowe zwycięstwo prawicy: Senat – dwa manaty dla PiS. Sejm. Prawo i Sprawiedliwość – 5, Trzecia Droga – 2, Koalicja Obywatelska – 2.

 

Profesorowie Włodzimierz Bernacki i Kazimierz Wiatr zostali senatorami. Obaj startowali z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast do Sejmu dostało się pięciu kandydatów z listy PiS: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek – Żelazko, Wiesław Krajewski, Urszula Rusecka oraz Norbert Kaczmarczyk. Z listy Trzeciej rogi: Władysław Kosiniak – Kamysz, Piotr Górnikiewicz oraz z listy PO: Urszula Augustyn oraz Robert Wardzała.

Tylko jeden z posłów, do Sejmu trafi po raz pierwszy. Jest to Piotr Górnikiewicz z Polska 2050. Robert Wardzała był posłem w latach 2011- 2015. Najdłużej w Sejmie, bo od 2005 roku zasiada Urszula Augustyn. Od 2005 roku senatorem jest także Kazimierz Wiatr.

 

Wyniki głosowania

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 196 433. To jest: 48,67%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE  75 229. To jest 18,64%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA  68 690. To jest 17,02%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 32 24. To jest 7,99%

KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA 16 152         To jest: 4,00%

KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA           9 280   To jest 2,30%

KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY           5 566   To jest 1,38%

Razem             403 591           100,00%

 

Lista nr 1 – KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          BAKUN Piotr Stanisław       1 283

2          MOLO Sebastian Józef         291

3          MADEJ Justyna Joanna         510

4          CABAJ Anna 492

5          KISIELEWSKI Ernest Czesław       174

6          KOŁTON Magdalena Barbara          178

7          ŁOPATKA Tomasz Dominik            217

8          SZCZECIAK Bożena Anna  142

9          PIETRASZEK Jan Janusz     167

10        GOŁEMBICKA Paulina Wiktoria    174

11        STACH Piotr Jan       217

12        JUZYSZYN Magdalena        118

13        KOŁTON Dariusz Andrzej   123

14        MATUNIN Julia Apolonia    78

15        PIĄTEK Ryszard       251

16        ORLIŃSKA Dorota  160

17        CIEŚLIK Katarzyna  274

18        SZTORC Andrzej Stefan      717

Razem 5 566

Lista nr 2 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 50 139

2          GÓRNIKIEWICZ Piotr Tadeusz     5 180

3          BUKOWIEC Stanisław Marcin        4 703

4          PANKIEWICZ Lech Jerzy   2 238

5          KOZAK Wojciech     1 632

6          KLIMA Małgorzata Anna     1 848

7          KWIATKOWSKI Tadeusz   736

8          ZIĘBA Paulina Anna 1 254

9          BARBACHEN Alina Maria  1 158

10        SOPALA Grzegorz Maciej    909

11        KAMIŃSKI Bogusław         994

12        NOSEK Jolanta Małgorzata  674

13        PAJĄK Jan Andrzej  655

14        BRACH Grzegorz     714

15        MOLONG Teresa Anna        283

16        ŁANECKA Agnieszka Anna            625

17        SKALAK Anna Teresa         596

18        CHODUR Mirosław Adam   891

Razem 75 229

Lista nr 3 – KW NOWA LEWICA

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          JABŁOŃSKI Jacek Andrzej 5 877

2          KOCOŃ Dorota        2 328

3          SKIBA Jan     554

4          SKOWROŃSKA Ewa          1 137

5          TEREFENKO Magdalena     1 044

6          DZIOB Zdzisław Jan 280

7          FIJAŁKOWSKI Jerzy Bogdan         248

8          KRUPA Małgorzata Anna    863

9          SIENICKA Agnieszka Anna            626

10        KAŁAT Ryszard Stanisław   180

11        NIZIOŁEK Renata Lucyna  510

12        BURZAWA Mateusz Ryszard         229

13        KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria       215

14        KRUPA Konrad        224

15        DUDA Marta Dorota 367

16        TUROWICZ Adam Marcin  136

17        URBANIK Jadwiga Katarzyna        206

18        MITERA Kamil Marek          1 128

Razem 16 152

Lista nr 4 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          PIECZARKA Anna Maria    71 199

2          SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa      26 231

3          RUSECKA Urszula Beata    17 080

4          KRAJEWSKI Wiesław         24 838

5          SAK Piotr Paweł        10 292

6          GAWRON Józef Wojciech   1 861

7          DZIURDZIA Piotr Marek    6 125

8          TOMALA Tomasz Konrad   3 753

9          PAGACZ Ryszard     6 329

10        KACZMARCZYK Norbert Jakub   11 926

11        ŚWITALSKA Angelika Magdalena 1 643

12        PABJAN Monika Agnieszka 486

13        WIECZOREK Lesław Piotr  2 149

14        SKRUCH Wojciech   3 599

15        ZAJĄC Mariusz Artur           4 619

16        GÓRSKA Anna         1 423

17        SOJAT Ewa Dorota   321

18        JANICZEK Mateusz Jakub   2 559

Razem 196 433

Lista nr 5 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          PĘCZEK Karol Krzysztof     14 552

2          MIERZWA Patryk Michał    3 678

3          MRZYGŁÓD Marta Paulina 2 692

4          GONDEK Artur Andrzej      1 401

5          MARTYKA Przemysław Artur        2 286

6          STAROŃ Przemysław Marcin          672

7          GŁÓD Kacper Marcin           1 147

8          IRZYKOWSKI Artur Antoni           294

9          LECHOWICZ Maria Barbara           587

10        KARCZMARCZYK Mirosław Sławomir    1 121

11        WEIGEL-MILLERET Elżbieta Zofia          156

12        USARZ Łukasz Adam          442

13        BORUCKA Wiktoria Patrycja          551

14        SOSIN Maciej Zbigniew       664

15        JEDYNAK-WÓJCIK Beata Anna   228

16        BOGACZYK Iwona 232

17        SMOŁA Agata Magdalena   439

18        GAGATEK Krzysztof Grzegorz      1 099

Razem 32 241

Lista nr 6 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          AUGUSTYN Urszula Danuta          27 047

2          CIEPIELA Roman Stefan     8 436

3          ACHINGER Elżbieta Jadwiga         7 989

4          WARDZAŁA Robert Marian           9 265

5          ŁACNA Magdalena Joanna  4 300

6          PASIERB Łukasz Seweryn   1 845

7          WŁUDYKA-ŚLIWA Agnieszka      847

8          PIETRAS Tomasz Cezary     1 000

9          STEPEK Sebastian    628

10        TOMASIK Jacek Andrzej     767

11        JASIAK Ewa Barbara           527

12        MUSIAŁ Jan Wiesław          1 014

13        DANIELEWICZ Agnieszka 817

14        MARZEC Jarosław Andrzej 819

15        KUBOŃ Krzysztof Maciej    491

16        DRABIK Paweł Władysław 1 173

17        ZYGADŁO Grzegorz Marek            284

18        JASTRZĄB Oliwia Anna      1 441

Razem 68 690

Lista nr 7 – KW POLSKA JEST JEDNA

Numer Nazwisko i imiona      Liczba głosów

1          NALEŹNIK Elżbieta Jolanta            3 459

2          DĄBEK Kamila Maria          987

3          LATOCHA Ewa Danuta       489

4          IWANIEC Grzegorz  895

5          KAMCZYK Krystian Bogdan          383

6          GASTOŁ Anna Beata           507

7          KOŁODZIEJ Barbara Maria 369

8          KOCIK Renata Agnieszka    227

9          SUTKOWSKA Żaneta Maria           197

10        PIORUNOWICZ Robert Jacek        195

11        TRYBA Adam           224

12        WIŚNIEWSKI Janusz Tadeusz        143

13        UCHWAT Teresa Halina       134

14        PASIERB Stanisław  228

15        KLICH Marcin Tomasz         843

Razem 9 280

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *