Reklama

Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych – zdjęcia i wyniki

15 maja na Rynku w Nowym Wiśniczu odbyła się XIX edycja „Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych”. Jak co roku parada była równocześnie eliminacjami do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu.

W tegorocznej edycji wzięło udział 5 orkiestr dętych oraz 3 big bandy, które oceniło jury w składzie dr Waldemar Groń, płk Franciszek Suwała, Stanisław Migacz.

Komisja w kategorii Orkiestr Dętych postanowiła przyznać dwa równorzędne I miejsca dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Baczkowa oraz dla Strażackiej Orkiestry Dętej z Grobli. II miejsce zajęła Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic. Dwa równorzędne trzecie miejsca przyznano Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza oraz Strażackiej Orkiestrze Dętej z Lipnicy Dolnej.

W kategorii Big Bandów I miejsce zajął Bassara Jazz Collective z Nowego Sącza, II miejsce przyznano Big Bandowi Rożnów, a III miejsce zajął Universal Band z Zakrzowa

Do udziału w finale 39. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” komisja zakwalifikowała: Orkiestrę OSP z Grobli, Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Baczkowa, Orkiestrę OSP Z Filipowic, Bassara Jazz Collective z Nowego Sącza oraz Big Band z Rożnowa.

Parada została zrealizowana przy wsparciu finansowym Starostwa powiatowego w Bochni oraz Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.