Dzisiaj otwarcie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Gnojniku

504 0

Dzisiaj, w sobotę 16 grudnia, o godzinie 13 rozpoczną się uroczystości związane z otwarciem Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Gnojniku.

Trzypiętrowy budynek Centrum ma powierzchnię 1500 metrów kwadratowych, powstawał przez dwa lata i kosztował 12,5 miliona złotych. Obiekt zlokalizowany jest tuż obok parku, w którym umiejscowiony jest stadion piłkarski. Tuż przy Centrum zbudowano wielofunkcyjne dwa boiska z trybunami, plac zabaw oraz zewnętrzną siłownię. Wójt gminy Gnojnik – Sławomir Paterek planuje wybudowanie kortów tenisowych oraz skateparku.

W samym budynku powstała między innymi sala multimedialna z nowoczesnym sprzętem komputerowym, mini centrum filmowo-nagraniowe umożliwiające nagrywanie i przetwarzanie filmów i muzyki oraz pomieszczenia przeznaczone do organizacji spotkań literackich, wieczorków recytatorskich i muzycznych.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godzinie 13 w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Gnojniku. O 14 przeniosą się do nowo otwartego Centrum, gdzie nastąpi formalne otwarcie budynku, będą miały również miejsce występy artystyczne.

Budowa Centrum kosztowała 12,5 miliona złotych, z czego ponad 8,5 miliona złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

foto: gmina Gnojnik

źródło: gmina Gnojnik, RDN Małopolska

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *